Kredi Başvuru Yöntemleri

Kredi Başvuru Yöntemleri

Bankalar gün geçtikçe yeni kanallar üzerinden reklam ve tanıtım kampanyalarını artırmaktadır. Yıllar önce kredi kullanmak için bankalar bir sürü koşul isterken şimdilerde kolay bir şekilde kredi verebilmektedir. Bankanın kullanmış olduğu tüm kanallar üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

  • Banka şubesi aracılığı ile başvuru,
  • İnternet üzerinden başvuru,
  • Telefon üzerinden başvuru,
  • SMS yoluyla başvuru,
  • Bankanın ATM’si üzerinden başvuru,

Banka Şubesi Aracılığı ile Başvuru

Kredi kullanmak istediğiniz banka şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka sizden bazı evraklar isteyebilir. Anlaşmalı olduğunuz veya maaş müşterisi olduğunuz banka, evrak istemeden daha kolay bir şekilde kredinize olumlu yanıt verecektir. Onaylanmış olan kredinizi aynı gün hesabınızdan tahsil edebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Başvuru

Kredi talebinde bulunmak istediğiniz bankanın internet sitesine girerek online bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Krediniz ön değerlendirme içerisinde yanıtlanacaktır. Kredi notunuzla ilgili herhangi bir sorununuz yoksa kısa zamanda olumlu yanıt alabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan başvurularda genellikle şubeye evraklarınızı teslim etmeniz istenmektedir. Bu işlemin ardından yine aynı gün içerisinde hesabınızdan kredinizi tahsil edebilirsiniz.

Eğer bankanın müşterisi iseniz ve düzenli işlemleriniz bulunuyorsa, gelir durumunuz kayıtlıysa herhangi bir evrak işlemiyle uğraşmadan krediniz anında hesabınıza tanımlanmaktadır.

Telefon Üzerinden Başvuru

Kredi başvurusunda bulunmak istediğiniz bankanın müşteri hizmetleri numarası üzerinden gerekli adımları takip ederek başvuruda bulunabilirsiniz. TC numaranızı girerek kısa sürede kredi değerlendirmenizin sonucunu öğrenmiş olursunuz.

Bankanın müşterisiyseniz ve geçmişinizde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadıysa, kredi notunuz iyi durumda ve gelirini daha önce beyan ettiyseniz talebiniz anında onaylanacaktır.

SMS Yoluyla Başvuru

Bankanın kısa mesaj numarasına, bankanın sistemine uygun kredi başvuru metni aracılığı ile TC numaranızı belirterek başvuruda bulunabilirsiniz. Değerlendirmeniz kısa zamanda yapılacak ve size mesaj yoluyla bildirilecektir. Yapmanız gereken adımlar yine mesaj içerisinde belirtilmiş olacaktır. Genellikle banka şubesine giderek, gerekli evrakları ibraz ettikten sonra veya sözleşmenizi imzaladıktan sonra kredinizi tahsil edebilirsiniz.

Bankanın ATM’si Üzerinden Başvuru

Kredi kullanmak istediğiniz bankanın herhangi bir ATM’sinden kartlı veya kartsız bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. TC kimlik numaranızı yazarak, başvuru sonucunuzu kısa bir şekilde öğrenebilir ve kredinizi kullanabilirsiniz. Gelirinizi gösteren bir belgeyle birlikte banka şubesine giderek kredinizi kısa bir şekilde tahsil edebilirsiniz.

Neye Göre Krediler Onaylanıyor?

Yapılan tüm başvuru çeşitlerinde dikkate alınan tek ölçüt kredi notunuzdur. TC kimlik numaranız üzerinden sicil geçmişiniz sistemden taranır ve risk durumunuz ölçülür. Bu sayede kredinize onay veya ret alırsınız. Kredi notu düşük olan riskli durumdaki müşterilerin kredi başvuruları onaylanmamaktadır.

Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Ne Yapmalı?

Eğer kredi notunuz düşük ise ve kredi kullanmak istiyorsanız kısa zaman içerisinde kredi notunuzu yükseltmek için bazı işlemler yapmalısınız. Borçlarınızı aksatmadan düzenli bir şekilde ödemelisiniz. Diğer bir alternatif olarak kefil veya herhangi bir taşınmazı teminat göstererek kredi kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir