Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günümüzde hepimizin nakit paraya ihtiyacı olabiliyor. Nakit ihtiyacımızı karşılamak için de sıklıkla seçtiğimiz yollardan biri kredi başvurusu oluyor. Kredi başvurusu yapmak için ilk olarak önemli olan nokta hangi bankadan ve ne miktarda kredi çekeceğimize karar vermek. Bu nedenle kredi veren bankaların hepsini ayrıntılı olarak inceleyip, kendi bütçemize uygun ödeme ve faiz oranları sunan bankayı bulmak oldukça önemli. Bu noktada çok fazla banka olduğu için, seçim yapmak zorlaşabiliyor. Hangi bankadan ne kadar kredi alacağınıza karar verdikten sonra, ikinci aşama kredi başvurusu talebinizi hangi kanalla yapacağınızı belirlemektir. Kredi başvuru talebinizi iletmek için, önünüzde üç yol bulunuyor.

Şubeden Kredi Başvurusu

Kredi almaya karar verdikten sonra, kredi almak istediğiniz bankaya gidip ilgili personelle görüşerek şubeden kredi başvurusu  yapabilirsiniz. Eğer bire bir görüşmenin daha güvenli olduğunu düşünüyorsanız, şubeden kredi başvurusu yapmak sizin için daha olumlu olacaktır. Şubeye gitmeden önce internet üzerinden başvurmak istediğiniz krediyi inceler iseniz, şubeye gittiğinizde aklınıza takılan soruları sormanız ve bu bağlı olarak ihtiyacınıza uygun krediyi seçmeniz daha kolay olacaktır. Şubeden kredi başvurusu yapmak için şubeye giderken, yanınızda nüfus cüzdanınız(kimlik) veya ehliyetinizin bulunması yeterli olacaktır. Çünkü ancak başvurunuzu yaptıktan sonra banka sizden ek olarak evraklar isteyecektir. Yine de eğer başvuru süresini hızlandırmak istiyorsanız, bankaya giderken yanınızda gelir belgesi(maaş bordrosu), ikametgah belgesi veya son üç aya ait su, doğalgaz faturalarından birini götürebilirsiniz.

Cepten SMS Yoluyla Kredi Başvurusu

Hiç şubeye gitmeden cepten sms yoluyla kredi başvurusu yapmakta seçenekler arasında yer alıyor. Bankalar artık, müşterilerine sms yoluyla kredi başvurusu yapma fırsatı da tanımakta. Siz de bankaya kadar gitmeden, hızlıca cepten bir sms yoluyla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bankaya TC kimlik numaranızı mesajla yollayarak yapacağınız bu başvuru ‘ön başvuru’ niteliğindedir. Kredi talebiniz onaylandıktan sonra, istenen evraklarla birlikte yine bankaya gitmeniz gerekecek. Bankalar, kısa mesaj ile kredi başvurusunda sizin önceden ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenmenizi sağlarlar. Sms yoluyla kredi başvurusu yaptığınızda size sunulan bilgilerin ilk başta sınırlı olacağını bilmenizde fayda var. Yani alacağınız kredi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için illa ki bankaya gidip, görüşme yapmanız gerekecek.

Online Kredi Başvurusu

Yine şubeye gitmeden direkt İnternet üzerinden online kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kısa sürede cevap almanızı sağladığı için, şimdilerde oldukça tercih edilen bir yöntem, online kredi başvurusu. Online kredi başvurusu esnasında, başvurunuzda son aşamaya geldiğiniz zaman sistem tarafından size ne kadar kredi alabileceğinize dair veri sunulmaktadır. Bu nedenle online kredi başvurusu yaptığınızda, başvurunuza kısa sürede net bir cevap almanız kolaylaşır. Başvuru formu doldurarak yapacağınız bu başvuru da sms yoluyla başvuru gibi ‘ön başvuru’ niteliğindedir. Başvurunuz onaylandıktan sonra, istenen evraklarla yine bankaya gitmeniz gerektiğini unutmamalısınız. En uygun krediyi bulmak ve kredi başvurusu yapmak için Hesapkurdu.com’da https://www.hesapkurdu.com/ihtiyac-kredisi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir